Interkomy motocyklowe

Interkomy motocyklowe to niewielkie, proste w obsłudze urządzenia, które w znacznym stopniu przyczyniają się usprawnienia komunikacji podczas jazdy. Interkom umożliwia zarówno bezproblemową rozmowę z pasażerem, jak i odbieranie wskazówek głosowych nawigacji czy słuchanie muzyki. Urządzenie to niewątpliwie przyczynia się do zwiększenia komfortu podróżowania. Dzięki działaniu interkomu zostają skutecznie usunięte problemy z brakiem komunikacji podczas jazdy. Umieszczony w kasku interkom umożliwi Ci rozmowę z pasażerem czy też przekazanie informacji o niebezpieczeństwie na drodze lub planowanym postoju. Wiele modeli pozwala na słuchanie muzyki oraz odtwarzanie głosu z nawigacji. Nasz sklep z częściami i akcesoriami motocyklowymi poleca szeroki wybór interkomów na motocykl w dobrej jakości i atrakcyjnych cenach.

Podkategorie

Zestawy na dwa kaski

Interkom to proste urządzenie, które w znacznym stopniu ułatwia komunikację podczas jazdy i przyczynia się do...

Aktywne filtry

Interkom do motocykla - jak działa?

Interkom motocyklowy działa dzięki technologii MESH 2.0 lub Bluetooth. Technologia MESH pozwala na podłączenie aż 24 centralek, a także pełną kompatybilność ze wszystkimi systemami Sena, Interphone, TFT, GPS. Podstawowa funkcją interkomu jest możliwość rozmawiania z innymi motocyklistami w grupie, współpasażerem lub też słuchania muzyki czy odbierania komunikatów głosowych. Aby jednak móc używać interkomu do komunikacji z innymi motocyklistami, należy go najpierw sparować -  interkom motocyklowy nie pozwala na rozmowy z dowolnym motocyklistą, który znajdzie się w jego zasięgu.

Interkomy motocyklowe - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Na rynku spotykamy różne typy interkomów motocyklowych, na szczególną uwagę zasługują jednak dwa z nich: z wbudowaną baterią  w centralce i z baterią umieszczoną jako osobny element na kasku. Zdecydowanie lepszy pod względem bezpieczeństwa będzie interkom do kasku z wbudowaną baterią, ponieważ przy ewentualnym upadku motocyklista nie posiada dodatkowego elementu na kasku. Bateria w interkomie może jednak nie wystarczyć, jeśli wybierasz się w dłuższą podróż - wówczas lepszym rozwiązaniem będzie interkom dla motocyklistów z baterią umieszczoną na zewnątrz, którą możesz bez problemu naładować np. podczas postoju.

Na co zwrócić uwagę wybierając interkom do kasku?

- Możliwość współdzielenia dźwięku - istotna, jeśli poza rozmową z pasażerem chcesz również słuchać muzyki;

- Czas działania interkomu oraz czas ładowania;

- Zasięg łączności bezprzewodowej;

- Ilość centralek, jakie możesz ze sobą połączyć;

- Wodoodporna, odporna na wilgoć i kurz obudowa;

- Funkcja automatycznego odbierania połączeń;

- Możliwość sterowania interkomem za pomocą komend głosowych;

- Wskaźnik poziomu naładowania baterii.

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór tanich interkomów motocyklowych - znajdziesz u nas zarówno zestaw na jeden kask, jak i interkom motocyklowy na dwa kaski. P

Polecamy także:

- akcesoria motocyklowe,

- kaski motocyklowe,

- ubrania motocyklowe.

Oferujemy profesjonalną pomoc i bezpieczeństwo zakupów oraz szybką i darmową dostawę.