Ochraniacze motocyklowe

Ochraniacze motocyklowe to ważny dodatek do odzieży motocyklowej, który może znacznie pomóc w razie upadku z motocykla. W krytycznym momencie podczas kolizji czy wypadku motocyklista znajduje się w o wiele gorszej sytuacji niż kierowca samochodu. W aucie ochronę zapewnia Ci konstrukcja samochodu, pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne. Podczas jazdy motocyklem Twoją jedyną ochroną jest kask i ubrania motocyklowe z ochraniaczami. Od właściwego wyboru ochraniaczy motocyklowych zależy zatem w dużym stopniu Twoje bezpieczeństwo na drodze, warto zatem zainwestować w dobrej jakości protektory. Nasz sklep z częściami i akcesoriami motocyklowymi oferuje szeroki wybór motocyklowych ochraniaczy wysokiej jakości, z wymaganymi certyfikatami bezpieczeństwa.

Ochraniacze Motocyklowe. Sklep

Podkategorie

Ochraniacze kręgosłupa

Ochraniacze na plecy dobrej jakości skutecznie chronią kręgosłup przed skutkami uderzeń , a tym samym zapobiegają...

Ochraniacze łokci i kolan

Kochasz jazdę w terenie i ryzykowne manewry? W takim razie musisz pamiętać o swoim bezpieczeństwie. Ochraniacze na...

Pasy nerkowe

Jeśli często jeździsz w długie trasy, zainwestuj w dobry pas nerkowy – docenisz go zwłaszcza w chłodne i wietrzne...

Poduszki powietrzne

Zależy Ci na jak najwyższym poziomie bezpieczeństwa podczas jazdy? W takim razie poduszka powietrzna motocyklowa to...

Zbroje

Jeśli chcesz zapewnić sobie ochronę przed skutkami upadków, zbroja motocyklowa to doskonały wybór . Pancerny...

Aktywne filtry

Ochraniacz motocyklowy - bezpieczeństwo i komfort jazdy

Jazda motocyklem zawsze wiąże się z ryzykiem upadku. Z tego względu oprócz inwestycji w wymagany prawnie kask motocyklowy warto zaopatrzyć się w odpowiednie ochraniacze na motocykl. Na co powinieneś zwrócić uwagę wybierając protektory dla siebie?

- Tworzywo, z jakiego wykonany jest ochraniacz na motocykl - powinien być wykonany z materiału, który jest w stanie pochłonąć jak najwięcej z siły uderzenia oraz rozproszyć jak najwięcej energii;

- każdy rodzaj ochraniacza motocyklowego powinien dobrze przylegać do ciała i - co ważne - nie może zmienić swojego położenia podczas wypadku;

- dobry ochraniacz motocyklowy powinien posiadać świadectwo certyfikacji, potwierdzające jego odpowiedni poziom ochrony przed uderzeniami.

Ochraniacze motocyklowe umieszcza się najczęściej w kieszonkach, specjalnie wszytych w spodniach lub kurtce. Protektory muszą pozostawać stabilnie na swoim miejscu, z tego względu ważne jest odpowiednie dostosowanie szerokości rękawów i nogawek spodni.

Ochraniacze motocyklowe - rodzaje

Współczesne kurtki motocyklowe muszą być obowiązkowo wyposażone w ochraniacze łokci i barków. Dodatkową ochronę stanowią ochraniacze pleców i klatki piersiowej, a w przypadku spodni - ochraniacze kolan. Przed każdą jazdą powinieneś zawsze zakładać protektory na kręgosłup, kolana i łokcie. Warto zaopatrzyć się także w ochraniacze motocyklowe na ramiona, klatkę piersiową i biodra. W naszym sklepie wśród motocyklowych ochraniaczy polecamy:

- ochraniacze kręgosłupa,

- ochraniacze łokci i kolan,

- pasy nerkowe,

- poduszki powietrzne,

- zbroje motocyklowe.

Ochraniacze na motocykl dostępne są jako oddzielne akcesoria motocyklowe, w formie zbroi, kurtek, kamizelek czy kombinezonów. Współczesne ochraniacze na motocykl są lekkie i nie krępują ruchów. Przed każdą jazdą warto jednak sprawdzić, czy wszystkie rzepy ochraniaczy są odpowiednio wyregulowane, a elementy nie przemieszczają się i nie powodują dyskomfortu. Zawsze zwracaj uwagę na właściwe ustawienie ochraniaczy, bowiem przesunięty protektor przestaje spełniać swoją rolę i nie chroni w razie upadku. Pamiętaj także o zachowaniu zdrowego rozsądku i zasad bezpieczeństwa na drodze - ochraniacze motocyklowe zwykle łagodzą urazy w czasie wypadku, nie są jednak w stanie całkowicie zapobiec uszkodzeniom ciała.