Kaski motocyklowe

Kaski motocyklowe są podstawowym wyposażeniem ochronnym każdego motocyklisty. Każdy sklep z kaskami motocyklowymi oferuje obecnie szeroki asortyment kasków, wyróżniających się różnorodnością modeli i przeznaczeniem - zgodnie z typem motocykla i stylem jazdy. Niezależnie od modelu, zawsze kupuj kask motocyklowy wysokiej jakości, biorąc pod uwagę przede wszystkim własne bezpieczeństwo. Obecne modele kasków - zwłaszcza te wykonane z poliwęglanu - cechują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia, dlatego też gwarantują najlepszą ochronę w razie wypadku. Na jakie cechy warto zwrócić uwagę przed zakupem? Jak wybrać odpowiedni rozmiar i właściwy dla siebie model? Nasz sklep z częściami i akcesoriami motocyklowymi posiada w swojej ofercie różnorodny wybór kasków na motocykl, dlatego bez trudu dopasujesz taki, który będzie w pełni odpowiadał Twoim oczekiwaniom.

Podkategorie

Kaski Integralne

Jeśli zależy Ci na najwyższym poziomie bezpieczeństwa podczas jazdy, kask integralny to doskonały wybór . Kaski...

Kaski Szczękowe

Kask szczękowy jest bardzo komfortowym i często wybieranym elementem wyposażenia motocyklisty. Wyposażony jest w...

Szybki do kasków

Szybka do kasku jest bardzo ważnym elementem, który wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy . Jej głównym zadaniem...

Stopery/Zatyczki do uszu

Podczas jazdy jednośladem warto zabezpieczyć nie tylko swoje ciało, ale także słuch. Doskonałym rozwiązaniem są...

Aktywne filtry

Dobre kaski motocyklowe - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przy wyborze kasku motocyklowego jednym z kluczowych kryteriów jest komfort i wygoda. Dobrze dopasowany kask nie powinien uciskać skroni ani czubka głowy, ale jednocześnie przylegać do głowy na całej powierzchni (nie dotykając jednocześnie nosa i brody). Najlepsze kaski motocyklowe mają także dobrą wentylację. Nie bez znaczenia są również inne aspekty, jak:

- wewnętrzna blenda przeciwsłoneczna (przydaje się w czasie słonecznych dni),

- wizjer z powłoką antyparującą lub wizjer z możliwością zamontowania pinlcoka,

- miejsce do zamontowania interkomu,

- rodzaj materiału z jakiego kask został stworzony,

- lekka skorupa,

- miękka wyściółka,

- mocne i wygodne zapięcie,

- stopień wyciszenia.

Prawidłowo dopasowany kask powinien stawiać lekki opór podczas ubierania go na głowę, a podczas nagłych ruchów głowy we wszystkich kierunkach płynnie poruszać się razem z głową. Ważne jest również, by kask na motocykl był wyposażony w wyprofilowane wcięcia na okulary we wkładkach policzkowych - ma to szczególne znaczenie, jeśli na co dzień nosisz okulary.

Kaski motocyklowe - rodzaje

Przy wyborze odpowiedniego kasku motocyklowego warto zwrócić uwagę również na jego konstrukcję. W zależności od tego, jakim motocyklem jeździsz i jaki styl jazdy preferujesz, znajdziesz u nas różne rodzaje kasków:

- kaski integralne,

- kaski szczękowe,

- kaski off-road,

- kaski otwarte.

Niezależnie od typu kasku, szczególną uwagę zwróć na odpowiedni dobór rozmiaru. Właściwy rozmiar kasku wybierzesz mierząc obwód głowy - należy ją zmierzyć nad uszami i około 2–3 cm nad brwiami. Uzyskany wynik najlepiej porównać z tabelą rozmiarów, udostępnioną przez danego producenta kasków - w ten sposób dowiesz się, jaki rozmiar kasku będzie odpowiedni dla Twojej głowy. Pamiętaj jednak, że kaski motocyklowe mają różne kształty - dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego modelu, dopasowanego indywidualnie do Twoich potrzeb. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór dobrych kasków motocyklowych. Polecamy także ubrania motocyklowe oraz akcesoria motocyklowe, w tym pokrowce, interkomy, stojaki, uchwyty na telefon i wiele innych. Zapraszamy do składania zamówień!