Odzież motocyklowa

Odzież motocyklowa to ubrania o specjalnym przeznaczeniu, projektowane pod kątem wysokiej odporności, niezawodności i trwałości. Ubrania motocyklowe mają za zadanie przede wszystkim chronić ciało w przypadku upadku z motocykla. Dobrze dopasowane nie tylko ładnie wyglądają, ale również zapewniają odpowiedni komfort i bezpieczeństwo. Strój na motocykl powinien zapewniać właściwą ochronę, być dobrze dopasowany, wygodny, mieć świetną wentylację, membranę oraz podpinkę ocieplającą - czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie odzieży motocyklowej jest sporo. Nasz sklep z częściami i akcesoriami motocyklowymi poleca szeroki wybór odzieży na motocykl. Doradzimy, na co zwrócić uwagę przy zakupie i jak dokonać wyboru, by ubrania motocyklowe odpowiadały dokładnie Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Podkategorie

Buty motocyklowe

Buty motocyklowe to element stroju zapewniający Ci nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo podczas...

Kombinezony

Kombinezon motocyklowy, poza takimi elementami jak kask czy odpowiednie obuwie, spełnia istotną rolę w zapewnieniu...

Kurtki

Kurtka motocyklowa stanowi jeden z najważniejszych elementów stroju każdego miłośnika jednośladów. Wybór kurtek na...

Ochraniacze

Ochraniacze motocyklowe to ważny dodatek do odzieży motocyklowej, który może znacznie pomóc w razie upadku z...

Rękawice motocyklowe

Do tego, by jazda motocyklem była stosunkowo bezpieczna, niezbędne są różne akcesoria motocyklowe . Jednymi z nich...

Spodnie motocyklowe

Spodnie motocyklowe, podobnie jak pozostała odzież motocyklowa, to element ubioru projektowany głównie z myślą o...

Aktywne filtry

Odzież motocyklowa - bezpieczeństwo i komfort jazdy

Poruszając się  motocyklem, jesteś z oczywistych względów bardziej narażony na uszkodzenia ciała niż kierowcy samochodów. Zabezpieczenie w postaci kasku na motocykl (kaski motocyklowe, według obowiązujących przepisów, są elementem obowiązkowym) jest absolutnie niewystarczające. Nawet kolizja przy niewielkiej prędkości może spowodować upadek, który naraża Cię na uszkodzenia ciała. Z tego powodu potrzebujesz specjalnej, solidnej ochrony w postaci ciuchów na motocykl. Istnieje wiele rodzajów odzieży motocyklowej - ważne, byc przy wyborze pamiętał o kilku podstawowych sprawach:

- odzież motocyklowa musi być dokładnie dopasowana do ciała, a ochraniacze w czasie jazdy muszą znajdować się dokładnie tam, gdzie powinny, czyli na kolanach, biodrach, barkach, plecach czy kości ogonowej, a także klatce piersiowej;

- każda z części odzieży powinna mieć zamontowane protektory – kurtka na barkach, łokciach i plecach (zazwyczaj do kurtek trzeba dokupić akcesoryjny ochraniacz pleców, który nie jest w zestawie z kurtką), natomiast spodnie na kolanach, biodrach i kości ogonowej;

- dobór odzieży motocyklowej powinieneś dostosować do warunków i stylu jazdy, a także pory roku - na upalne dni będziesz potrzebować czegoś innego niż na jesienne chłody, tak samo jazda po mieście, w terenie czy jazda sportowa różnią się między sobą - dlatego powinieneś dobrać inny zestaw odzieży motocyklowej do każdego stylu.

Przede wszystkim bezpieczeństwo - co oprócz odzieży motocyklowej?

Oprócz odpowiednich ubrań na motocykl, dla zapewnienia sobie maksymalnego bezpieczeństwa podczas jazdy powinieneś pamiętać także o innych elementach, takich jak np. obuwie czy rękawice. Buty muszą stabilizować stopę, zaś rękawice należy dobrze dopasować, by zapewniały skuteczną ochronę podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Przyda Ci się też kombinezon przeciwdeszczowy, bielizna termoaktywna lub kominiarka. Dla zwiększenia bezpieczeństwa warto pomyśleć nad uzupełnieniem odzieży motocyklowej o dodatkowe elementy odblaskowe.

W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór ubrań dla motocyklistów - polecamy:

- kurtki motocyklowe,

- spodnie motocyklowe,

- buty motocyklowe.

Znajdziesz u nas także bogaty asortyment akcesoriów motocyklowych. Oferujemy profesjonalną pomoc w dokonaniu wyboru, bezpieczne zakupy oraz szybką i darmową dostawę.