Kombinezony motocyklowe

Kombinezon motocyklowy, poza takimi elementami jak kask czy odpowiednie obuwie, spełnia istotną rolę w zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Zarówno strój motocyklowy męski, jak i damski to ubrania o specjalnym przeznaczeniu, projektowane pod kątem wysokiej odporności, niezawodności i trwałości. Kombinezony na motocykl mają za zadanie przede wszystkim chronić ciało w przypadku upadku z motocykla. Dobrze dopasowane nie tylko ładnie wyglądają, ale również zapewniają odpowiedni poziom ochrony przed urazami. Wybierając odpowiedni kombinezon na motocykl możesz uniknąć skaleczeń, otarć czy złamań. Kombinezony motocyklowe posiadają bowiem liczne wzmocnienia, przez co doskonale amortyzują siłę upadku oraz tarcie. Nasz sklep z częściami i akcesoriami motocyklowymi oferuje szeroki asortyment kombinezonów motocyklowych męskich i damskich w wielu fasonach, a także w wersjach jedno- lub dwuczęściowych.

Kombinezony Motocyklowe Męskie. Strój na Motor

Podkategorie

Kombinezony...

Kombinezon motocyklowy jednoczęściowy to idealny strój do jazdy wyczynowej i na torze , ale sprawdzi się również na...

Kombinezony dwuczęściowe

Szukasz stroju na motocykl, który zapewnia bezpieczeństwo i jest praktyczny? W takim razie postaw na kombinezon...

Aktywne filtry

Kombinezon motocyklowy - skuteczna ochrona

Strój motocyklowy pełni szczególną rolę - chroni przed wiatrem, niskimi temperaturami czy wilgocią. Przede wszystkim jednak kombinezon motocyklowy stanowi ochronę dla ciała przed obrażeniami, do których może dojść podczas upadku na motocyklu. Na co zwrócić uwagę, wybierając kombinezon na motocykl?

Niezależnie od tego, czy wybierzesz kombinezon motocyklowy jednoczęściowy czy dwuczęściowy, strój motocyklowy męski i damski powinien mieć odpowiedni rozmiar. Zbyt luźny krój kombinezonu nie jest w stanie zapewnić Ci skutecznej ochrony w razie upadku, powinien być zatem idealnie dopasowany. Długość rękawów również nie może być zbyt krótka, ponieważ nie będą w stanie zakryć powierzchni ciała całej ręki. Istotne jest także dobranie odpowiedniej długości nogawek kombinezonu motocyklowego, tak, aby w połączeniu z butami strój mógł zapewnić Ci pełne bezpieczeństwo.

Warto zwrócić uwagę, że zwykle lepiej dopasowane do ciała są kombinezony jednoczęściowe, a ich krój jest dostosowany do sportowej pozycji na motocyklu. Takie rozwiązanie sprawdzi się między innymi podczas wyczynowej jazdy na torze wyścigowym, gdyż zapewnia dobrą aerodynamikę, kontrolę nad motocyklem i bezpieczeństwo. Kombinezon motocyklowy dwuczęściowy męski lub damski natomiast również jest dopasowany i aerodynamiczny, ale jednocześnie dużo bardziej uniwersalny i komfortowy w codziennym użytkowaniu. Pozwala także na łączenie dwóch różnych rozmiarów danego modelu kurtki i spodni, co umożliwia bardzo dobre dobranie odpowiedniego rozmiaru dla Ciebie.

Kombinezony na motocykl - szeroki wybór

Wśród naszych propozycji znajdziesz zarówno kombinezony skórzane, jak i tekstylne. Ponadto, możesz zdecydować się na kombinezon motocyklowy jednoczęściowy lub wybrać kombinezon motocyklowy dwuczęściowy męski (dla pań również mamy atrakcyjne propozycje strojów motocyklowych). Polecamy także kurtki motocyklowe i spodnie motocyklowe, tekstylne i skórzane renomowanych firm. Zastanawiając się nad zakupem kurtki, spodni czy kombinezonu motocyklowego pamiętaj, że odpowiedni strój na motocykl jest nie tylko elementem podkreślającym Twój styl jazdy, może także uratować Ci życie w sytuacji wypadku na drodze. Warto zatem zdecydować się na odzież najwyższej jakości.