Kurtki motocyklowe

Kurtka motocyklowa stanowi jeden z najważniejszych elementów stroju każdego miłośnika jednośladów. Wybór kurtek na motocykl jest bardzo szeroki, warto zatem zastanowić się, jaki model będzie najbardziej odpowiedni dla Ciebie. Kurtka motocyklowa powinna spełniać bowiem zarówno funkcje ochronne, jak i zapewniać komfort użytkowania. Oprócz kasku i butów ten element stroju stanowi niezbędne wyposażenie motocyklisty, zapewniając ochronę przed wiatrem, zimnem czy słońcem. Ponadto, kurtka na motocykl chroni ciało przed obrażeniami podczas wypadku - ma zatem zwiększać bezpieczeństwo na drodze i komfort jazdy. Sprawdź, jakie cechy powinna mieć idealna kurtka na motocykl, który materiał będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę wybierając kurtkę dla siebie.

Kurtki Motocyklowe Męskie. Tanie na Motor. Cena

Podkategorie

Kurtki skórzane

Kurtka motocyklowa skórzana nie tylko świetnie się prezentuje, ale zapewnia też wysoki komfort jazdy – jest...

Kurtki tekstylne

Nie czujesz się dobrze w skórzanej odzieży? Na szczęście jest alternatywa – kurtka motocyklowa tekstylna cechująca...

Aktywne filtry

Kurtki na motocykl - bezpieczeństwo i komfort jazdy

Odpowiednia kurtka motocyklowa powinna być dobrze dobrana pod względem wielkości i idealnie dopasowana. Przylegając do ciała, nie będzie krępować Twoich ruchów i pozwoli na precyzyjne prowadzenie motocykla. Przede wszystkim jednak, dobrana w ten sposób kurtka zapewni skuteczną ochronę podczas upadku. Kurtka motocyklowa ma zapewniać bezpieczeństwo i komfort jazdy, dlatego też, decydując się na odpowiedni model dla siebie, weź pod uwagę między innymi:

- rozmiar - kurtka nie może krępować ruchów ani być zbyt luźna, gdyż w takiej sytuacji może nie ochronić Cię podczas upadku, a podczas jazdy zbyt duża kurtka pod wpływem wiatru może stać się żaglem i wprowadzać niebezpieczeństwo. Dobierając rozmiar kurtki zwróć uwagę na długość rękawów - jeśli po wyciągnięciu rąk do przodu sięgają one nadgarstków, kurtka jest za duża i powinieneś zdecydować się na mniejszy rozmiar;

-odpowiednia wentylacja - dzięki temu zapewnisz sobie nie tylko właściwe schłodzenie organizmu, lecz także prawidłowe odprowadzanie potu. W kurtce motocyklowej znajdują się otwory wentylacyjne, które powinny być zasuwane na zamek, dzięki czemu możesz regulować stopień ich otwarcia. Wywietrzniki powinny znajdować się na rękawach, klatce piersiowej i plecach;

funkcjonalność - dobrze, jeśli kurtka motocyklowa jest wyposażona w membranę przeciwdeszczową oraz ściągacze (przy pasie, w okolicy nadgarstków i obok ramion), które umożliwiają lepsze dopasowanie jej do ciała. Możesz zdecydować się także na model z odpinaną warstwą ocieplenia - wówczas kurtka będzie nadawała się do noszenia praktycznie o każdej porze roku.

Kurtka motocyklowa - wybierz model dla siebie

Niezależnie od tego, czy wybierasz kurtkę na motocykl męską czy damską, nie bez znaczenia jest styl jazdy, jaki preferujesz. Jeśli jesteś miłośnikiem chopperów, dobrym wyborem są kurtki skórzane motocyklowe. Jeśli natomiast szukasz kurtki na motocykl turystyczny, o wiele lepiej sprawdzą się kurtki tekstylne motocyklowe. Mają one bardzo często zamontowane specjalne elementy odblaskowe, dzięki czemu zapewnisz sobie doskonałą widoczność w każdych warunkach. Wybór ubrań motocyklowych jest obecnie bardzo szeroki - jeśli szukasz odpowiedniej kurtki na motocykl dla siebie, bez trudu wybierzesz odpowiadający Ci model. Nasz sklep z częściami i akcesoriami motocyklowymi proponuje szeroki asortyment kurtek motocyklowych skórzanych i tekstylnych renomowanych firm, a także duży wybór spodni motocyklowych. Pamiętaj, że odpowiednia kurtka na motocykl jest nie tylko elementem podkreślającym Twój styl jazdy, może także uratować Ci życie w sytuacji wypadku na drodze.